Znak Obec Těšovice

Historie

Obec Těšovice byla samostatná do roku 1960, kdy byla připojena k Sokolovu. Po celou dobu byla vlastně předměstím, kam město odkládalo vše, co nepotřebovalo. Patří sem 350 garáží, 3 rybníky CHZ-Sokolov, čistička vod atd. V roce 1991 vznikl přípravný výbor pro znovu založení obce Těšovice.

Od 1. 1. 1992 Ministerstvo vnitra ČR uznalo opět obci Těšovice. V roce 1992 proběhly první volby a starostou byl zvolen Jiří Halberštát. Místostarostou byl zvolen Miroslav Vetchý. Ve stejném složení proběhly i druhé volby, ve třetích byl změněn post místostarosty a tím se stal ing. Jan Hanker.

Po komunálních volbách v listopadu r. 2002 ukončili činnost tři zastupitelé místostarosta Ing. Hanker Jan, Vladimír Petřík, Václav Leicht, volby vyhrálo sdružení nezávislích kandidátů. Současné složení zastupitelstva: Jiří Halberštát - starosta, Zdeňka Pokorová - místostarostka, členové: Karel Kříženecký, Irena Klepáčková, Václav Korbel, Alena Smržová, Ing. Jiří Novák.

Miroslav Vetchý

V Z P O M Í N Á M E

Dne 2.dubna 2007 zemřel jeden ze zakladatelů novodobé obce Těšovice v roce 1992
a zároveň první místostarosta pan Miroslav Vetchý.

Zemřel, ale zůstává s námi.

Dasa Ryvolová

V Z P O M Í N Á M E

Dne 19. května 2008 nás opustila ekonomka obce Těšovice
paní Dáša Ryvolová

Zemřela, ale zůstává s námi.